لیگ فوتبال
لیگ فوتسال
سایتهای مرتبط
Print Friendly, PDF & Email

ایران با ۱۰ نفر و تیر دروازه اوت شد

تاریخ: ۴ بهمن, ۱۳۹۳     کد خبر: [ 3659 ]     بازدید: [ 1,297 ]     موضوع: [ اخبار و نتایج , شاخص , فوتبال ملی ]


حذف تیم ملی فوتبال ایران در یک دیدار نفس گیر مقابل عراق

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال جنوب شرق، در سومین بازی مرحله یک چهارم جام ملت های آسیا، ایران به مصاف عراق رفت. که نهایتا در ضربات پنالتی از گردونه رقابت ها حذف شد. نتیجه این دیدار در پایان ۱۲۰ دقیقه ۳ بر ۳ شد.

نیمه اول

عراق نیمه اول را خوب آغاز کرد و برای دقایقی بازی را در اختیار گرفت ولی بازیکنان ایران بازی را از عراق پس گرفتند و عراق را متحمل فشار کردند ولی با خط دفاعی مستحکم عراق برخورد کردند ولی با بیشتر کردن فشار روی دروازه عراق، ایران توانست روی سانتر زیبای وریا غفوری توسط سردار آزمون در دقیقه ۲۴ به گل برسد و در دقایق پایانی، تیم ملی عراق حملاتی را روی دروازه ایران طراحی کرد ولی روی درخشش علیرضا حقیقی دروازبان ایران، حملات عراق به گل تبدیل نشد. در دقایق پایانی مهردارد پولادی از بازی اخراج شد. گفتنی است که پولادی در دقیقه ۲۲ روی خطایی که انجام داد بازی بعد را از دست داده بود و در دقایق پایانی نیمه اول روی دروازبان عراق مرتکب خطا شد و روی تمارضش از بازی اخراج شد.

 

نیمه دوم

عراق ابتدای نیمه دوم را  طوفانی آغاز کرد و فشار را روی دروازه به شدت افزایش داد که مدافعان تیم ملی ایران در برابر مهاجمان تیم ملی عراق ایستادگی کردند و در لحظاتی از بازی حملاتی را ترتیب دادند که موفق به گل زنی نشدند تا در دقیقه ۵۶ احمد یاسین روی اشتباهات مدافعان تیم ملی موفق به گلزنی شد. عراق که بازی را به تساوی کشیده بود، ایران را متحمل فشار زیادی کرد و بعد از دقایقی که ایران زیر فشار بود حملاتی را طراحی کرد ولی روی بی دقتی بازیکنان ایران موقعیت ها یکی پس از دیگری از دست رفت. بازیکنان ایران در دقیقه ۸۹ صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که نتوانست از آن استفاده کند.

 

نیمه اول وقت اضافه

عراق نیمه اول وقت اضافه را طوفانی آغاز کرد و فشار زیادی را به ایران متحمل کرد و در همان دقایق ابتدایی و در دقیقه ۹۳ توسط یونس محمود موفق به گلزنی شد و ۲ بر یک از ایران پیش افتاد. ایران در بر خلاف جهت بازی با ضربه سر پورعلی گنجی در دقیقه ۱۱۳ به گل رسید و نیمه اول وقت اضافه با نتیجه دو بر دو به پایان رسید.

 

نیمه دوم وقت اضافه

عراق نیمه دوم وقت اضافه را هم خوب آغاز کرد و توانست در دقیقه ۱۱۶ توسط ضرغام اسماعیل از نقطه پنالتی دروازه ایران را باز کند. ایران فشار را رفته رفته زیاد کرد تا روی شروع مجدد تیموریان، توسط رضا قوچان نژاد در شلوغی محوطه جریمه در دقیقه ۱۱۹ به گل رسید و بازی در ۱۲۰ دقیقه با حساب سه بر سه به پایان رسید و بازی به ضربات پنالتی کشید.

پنالتی
اولین پنالتی های ایران و عراق از دست رفت و پنالتی دوم را پور علی گنجی به گل تبدیل کرد و عراق هم دومین پنالتی خود را گل کرد. جواد نکونام پنالتی سوم ایران را به گل تبدیل کرد. ضرغام اسماعیل پنالتی سوم عراق را گل کرد. ایران پنالتی چهارم را توسط سید جلال حسینی گل کرد و عراق هم به سختی پنالتی چهارم را به گل تبدیل کرد. وریا غفوری برای پنجمین بار پنالتی ایران را گل کرد.  عراق نیز پنالتی پنجمش را گل کرد.  پنالتی ششم را جهانبخش به گل تبدیل کرد. پنالتی هفتم ایران را تیموریان به گل تبدیل کرد. عراق پنالتی ششم و هفتم را به گل تبدیل کردند. وحید امیری پنالتی هشتم را از دست داد تا عراق با گل کردن پنالتی آخر خود پیروز این دیدار شود و باید در مرحله بعد به مصاف کره جنوبی برود.

 


جدول لیگ

#نام تيمبازيتفاضلامتياز
1استقلال000
2تراکتورسازی تبریز000
3پاس همدان000

ورود اعضاء
کمیته ها

:: کمیته آموزش

:: کمیته انضباطی

:: فوتبال ملی

:: کمیته داوران

:: کمیته بانوان

:: کمیته پیشکسوتان

:: کمیته اجرایی مسابقات

:: کمیته مدارس فوتبال

:: کمیته پزشکی

:: کمیته ثبت قراردادها

:: روابط عمومی

:: فرم های اداری