لیگ فوتبال
لیگ فوتسال
سایتهای مرتبط
Print Friendly, PDF & Email

قرعه کشی جام ملتها و جام جهانی

تاریخ: ۲۴ بهمن, ۱۳۹۳     کد خبر: [ 3753 ]     بازدید: [ 1,554 ]     موضوع: [ اخبار و نتایج , شاخص , فوتبال ملی ]


توضیحات کامل در مورد روش جدید AFC در قرعه کشی جام جهانی 2018 و جام ملتهای آسیا 2019

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال جنوب شرق;کنفدراسیون فوتبال آسیا با انجام تغییراتی در نحوه برگزاری مسابقات، دو تورنمنت مقدماتی جام جهانی و مقدماتی جام ملت های آسیا را در هم ادغام کرده است. نحوه برگزاری مسابقات بدین صورت خواهد بود:
مرحله اول:
در مرحله اول تیم هایی که در رده بندی آسیا در رتبه ۳۵ تا ۴۶ هستند، در دو مسابقه رفت و برگشت طی روزهای ۲۱ و ۲۶ اسفند ۹۴ به مصاف هم می روند و ۶ تیم برنده به ۳۴ تیم برتر آسیا می پیوندند تا ۴۰ تیم وارد مرحله دوم شوند. تیم های هند، سریلانکا، یمن، کامبوج، تایوان، تیمور شرقی، نپال، ماکائو، پاکستان، مغولستان، برونئی و بوتان در این مرحله باید به میدان بروند.

قرعه کشی مرحله اول انجام شد و تیم های زیر به ترتیب باید در روزهای ۲۱ اسفند بازی رفت و ۲۶ اسفند بازی برگشت با یکدیگر به رقابت بپردازند .

هند- نپال
یمن- پاکستان
تیمور شرقی- مغولستان
کامبوج- ماکائو
تایوان- برونئی
سریلانکا- بوتان
مرحله دوم:
در مرحله دوم مسابقات، ۴۰ تیم در ۸ گروه ۵ تیمی قرار می گیرند و بصورت رفت و برگشت باهم روبرو می شوند که مسابقات این مرحله از روز ۲۱ خرداد ۹۴ آغاز می شود و تا ۹ فروردین ۹۵ به طول می انجامد. ایران در این مرحله مثل ادوار قبلی با تیم های متوسط مثل اندونزی، اردن، عمان، کویت، سوریه، تاجیکستان، ویتنام، تایلند، مالزی، سنگاپور، لبنان، فلسطین و … همگروه خواهد شد و احتمال دیدار با کره جنوبی، استرالیا، ژاپن و … خیلی ضعیف است. ۸ تیم قهرمان گروه ها و ۴ تیم از بهترین تیم های رده دوم جداول ۸ گانه و در مجموع ۱۲ تیم به دور سوم مسابقات راه می یابند. این ۱۲ تیم با صعود به مرحله سوم سهمیه جام ملت های ۲۰۱۹ را نیز بدست می آورند. روزهای مسابقات نیز بدین ترتیب خواهد بود: ۲۱ و ۲۶ خرداد، ۱۲ و ۱۷ شهریور، ۱۶ و ۲۱ مهر، ۲۱ و ۲۶ آبان ۹۴ و ۵۱ و ۱۰ فروردین ۹۵٫
مرحله سوم:
مرحله سوم مسابقات برای ۱۲ تیم صعود کرده مرحله دوم اختصاص به مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ دارد. ۱۲ تیم صعود کرده از مرحله قبل در دو گروه ۶ تیمی تقسیم می شوند و بصورت رفت برگشتی ماراتن صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را آغاز می کنند. در صورتی که آسیا ۴ سهمیه مستقیم در جام ۲۰۱۸ داشته باشد، تیم های اول و دوم گروه ها بصورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم های سوم دو گروه در دو بازی رفت و برگشت دیدار می کنند و تیم برنده به پلی اف بین قاره ای راه می یابد که البته هنوز مشخص نشده است که این تیم پنجم باید با نماینده کدام قاره باید روبرو شود؛ آمریکای جنوبی یا آمریکای شمالی.
مسابقات این مرحله که در واقع مرحله نهایی مبارزه برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ است از ۱۰ شهریور ۹۵ آغاز می شود و تا ۱۵ شهریور ۹۶ به طول می انجامد. هر تیم در این مرحله باید ۱۰ بازی انجام دهد و در این مرحله احتمال همگروهی ایران با قدرت های بزرگ قاره مثل کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و … وجود دارد.
از آنجایی که جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا با حضور ۲۴ تیم برگزار خواهد شد، بنابراین به جز ۱۲ تیمی که در مرحله دوم انتخاب شده و برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ مبارزه خواهند کرد، ۱۲ تیم دیگر باید انتخاب شود. از بین ۲۸ تیم حذف شده در مرحله دوم مسابقات که دیگر شانسی برای جام جهانی ۲۰۱۸ نخواهند داشت، ۲۴ تیم که بهترین عملکرد را داشته اند انتخاب می شوند و در ۶ گروه ۴ تیمی باهم مسابقه می دهند و در نهایت تیم های اول و دوم این شش گروه (مجموعاً ۱۲ تیم) راهی جام ملت های ۲۰۱۹ می شوند تا ترکیب ۲۴ تیم این مسابقات تکمیل شود.


جدول لیگ

#نام تيمبازيتفاضلامتياز
1استقلال000
2تراکتورسازی تبریز000
3پاس همدان000

ورود اعضاء
کمیته ها

:: کمیته آموزش

:: کمیته انضباطی

:: فوتبال ملی

:: کمیته داوران

:: کمیته بانوان

:: کمیته پیشکسوتان

:: کمیته اجرایی مسابقات

:: کمیته مدارس فوتبال

:: کمیته پزشکی

:: کمیته ثبت قراردادها

:: روابط عمومی

:: فرم های اداری