لیگ فوتبال
لیگ فوتسال
سایتهای مرتبط
Print Friendly, PDF & Email

آئین نامه برگزاری مسابقات هیات فوتبال حوزه جنوب شرق

تاریخ: ۱۲ خرداد, ۱۳۹۵     کد خبر: [ 5276 ]     بازدید: [ 1,632 ]     موضوع: [ آیین نامه ها , شاخص , کمیته اجرایی مسابقات ]


آئین نامه برگزاری مسابقات هیات فوتبال حوزه جنوب شرق تهران سال 1395

به نام خدا

دستورالعمل و آئین نامه برگزاری مسابقات هیات فوتبال حوزه جنوب شرق

جام شهدای جنوب شرق سال ۱۳۹۵

 

اهداف

 1. توسعه کیفی مسابقات فوتبال در سطح حوزه جنوب شرق .
 2. شناسایی استعداد های بالقوه بازیکنان در تمام رده های سنی ، خصوصاً رده سنی پایه .
 3. شناسایی مربیان و داوران فعال و کارآمد و ارتقاع سطح علمی و تخصصی آنان .
 4. ارتقاء سطح کیفی و کمی مسابقات بر اساس معیارها و قوانین و مقررات هیات فوتبال استان تهران و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران .

ماده ۱ : ضوابط و شرایط عمومی و اختصاصی باشگاهها

 1. مسابقات بر اساس آئین نامه اجرایی هیات فوتبال استان تهران و حوزه جنوب شرق در رده های سنی مختلف به صورت دوره ای برگزار می گردد .
 2. باشگاهها باید دارای لوگو و سربرگ باشگاه متناسب با شئونات اسلامی باشند .
 3. کلیه باشگاهها می بایست دارای پروانه رسمی از اداره ورزش و جوانان جنوب شرق و هیات فوتبال باشند ، در ضمن کپی مدارک را باید به مسئول هیات فوتبال تحویل نمایند .
 4. کلیه بازیکنان و کادر فنی می بایست نسبت به تکمیل فرم قرارداد سه برگی عسکدار اقدام نمایند . لازم بذکر می باشد درصورت ثبت و مهر و امضاء در دفتر هیات فوتبال دارای اعتبار می باشد .

همچنین می بایست نسبت به ثبت کلیه مشخصات قراردادها در سامانه الکترونیکی هیات به آدرس

www.Footballjonobsharjh.ir اقدام نمایند .

 1. باشگاهها موظف اند که همزمان با ثبت قرارداد شماره فکس باشگاه ، تلفن همراه و تلفن ثابت را به هیات فوتبال اعلام نمایند .

ماده ۲ : نحوه برگزاری مسابقات

 1. مسابقات لیگ برتر در یک گروه (ویا دو گروه ) بصورت دوره ای برگزار می گردد .
 2. مسابقات دسته یکم در چند گروه بصورت دوره ای برگزار می گردد .
 3. در پایان ۲ تیم به دسته بالاتر صعود می کنند و ۲ تیم انتهای جدول به دسته پایین تر سقوط می کنند .
 4. تعداد بازیکنان هر تیم ، ۲۵ نفر می باشد .

ماده ۳ : شرایط فنی و اجرایی

 1. کادر فنی شامل : سرپرست ، سرمربی ، مربی ، پزشک و تدارکات می باشد .
 2. در حین اجرای مسابقه صرفاً بر اساس لیست اسامی ۱۸ بازیکن (۱۱ نفر اصلی و ۷ نفر ذخیره ) و ۷ نفر کادر فنی که دارای کارت شرکت در مسابقات می باشند ، حق ورود به زمین بازی را دارند .
 1. برای سرمربی تیم مدرک مربیگری c و سایر مربیان D الزامی می باشد .
 2. مسابقات بدون حضور سرپرست و یا مربی آغاز نخواهد شد و گزارش مربوطه به کمیته فنی ارجاع می گردد .
 3. گواهی صحت و سلامت بازیکن جهت شرکت در مسابقات الزامی می باشد .

تبصره : در صورتی که سرپرست و یا مربی تیم اخراج شود ، یکی از بازیکنان ذخیره یا کادر فنی که دارای کارت

 می باشند ، می بایست به عنوان هماهنگ کننده آن تیم با انتخاب کاپیتان ، مسئولیت ادامه مسابقه را به عهده بگیرد ، در این صورت مسابقه ادامه خواهد یافت .

 1. هر تیم می بایست ۲ دست لباس ورزشی کامل و متحد الشکل شماره دار و با آرم باشگاه و ۲ دست پیراهن دروازه بان غیر هماهنگ با سایر بازیکنان به همراه داشته باشند .
 2. چنانچه تیمی در طول یک فصل از حضور در ۲ مسابقه متوالی یا متناوب بطور غیر موجه شرکت ننماید ، از جدول مسابقات حذف و به یک رده پایین تر سقوط داده خواهد شد .

تبصره : در صورتی که عدم حضور قبل از هشت مسابقه اول صورت پذیرد ، تیم مذکور از جدول مسابقات حذف و کلیه نتایج حاصله صفر خواهد شد و در صورتی که بعد از هشت مسابقه باشد ، نتایج کسب شده به قوت خود باقیست و مابقی مسابقات سه بر صفر به سود حریفان اعلام می گردد .

 1. شماره پیراهن بازیکنان با کارت شرکت در مسابقات تا پایان بدون اجازه کمیته برگزاری مسابقات تغییر نمی کند و در صورت تخلف مشمول تنبیهات انضباطی می گردد . ضمناً شماره پیراهن بازیکنان علاوه بر پشت پیراهن ، باید بر روی سینه و شورت ورزشی وی نیز حک شود .
 2. هر بازیکن پس از دریافت ۲ کارت زرد ، از بازی بعدی محروم خواهد شد .
 3. اعتراض تا ۲۴ ساعت کاری پس از بازی قابل قبول می باشد که باید تحویل کمیته اجرایی مسابقات گردد .
 4. پوشیدن کاور برای بازیکنان ذخیره الزامی می باشد .
 5. برای سرپرست و مربی فقط یک کارت صادر می شود و سرپرستان و مربیان حق هدایت دو تیم یا دو رده سنی را همزمان نخواهند داشت . ( با تعهد در محل هیئت فوتبال می توانند تیم خود را همراهی نمایند ) .
 6. هر تیم که بعد از ثبت نام به هر دلیل از ادامه شرکت در مسابقات انصراف دهد ، به یک رده سنی پایین تر سقوط نموده و سایر جرائم انضباطی نیز اعمال خواهد شد .
 7. سن سرپرست تیم حداقل کمتر از ۲۵ سال نباید باشد .
 8. مسئولیت احراز اصالت مدارک طرف قرارداد با باشگاه به عهده مدیرعامل باشگاه می باشد که می تواند آنرا به سرپرست تیم تفیذ نماید .
 9. مسئولیت اعلام اخطارها و اخراج های بازیکنان و کادر فنی و اطلاع رسانی برنامه مسابقات به عهده کمیته برگزاری مسابقات و مسئولیت اجرای آن به عهده سرپرست تیم می باشد .
 10. دریافت فرم گزارش اخطار و اخراج در پایان هر بازی از ناظر مسابقه الزامی بوده و و به منزله ابلاغ تلقی می گردد و در صورتی که به هر دلیلی این گزارش را دریافت ننماید ، سرپرست تیم موظف است در اولین فرصت از کمیته مسابقات استعلام لازم را کسب نماید ، در غیر اینصورت عواقب ناشی از آن به عهده ایشان می باشد .
 11. برنامه مسابقات صرفاً در سایت هیات فوتبال قابل رویت می باشد.
 1. کلیه تیمها موظفند نسبت به دریافت برگه تسویه حساب مالی از کمیته انضباطی و اجرایی مسابقات اقدام نمایند در غیر اینصورت ثبت قرارداد انجام نمی گیرد.
 2. در صورتی که باشگاه درخواست صدور کارت المثنی برای یک از اعضای تیم نمایند باید برای هر فرد مبلغ ۰۰۰/۲۰۰ ریال جریمه پرداخت نمایند .

ماده ۴ : امتیازات

 1. در این دوره از مسابقات هر برد ۳ امتیاز ، مساوی ۱ امتیاز و باخت صفر امتیاز محسوب می شود .
 2. در صورتی که دو یا چند تیم با هم از نظر امتیاز مساوی باشند ، به ترتیب موارد ذیل ملاک تصمیم گیری خواهد شد .
 • تفاضل گل
 • گلهای زده بیشتر
 • نتیجه بازی رو در روی تیم های هم امتیاز
 • بازی مجدد

ماده ۵ : مقررات مالی

 1. کلیه باشگاهها موظف اند بازیکنان و کادر فنی خود را بیمه ورزشی نمایند .
 2. حق عضویت اعضای باشگاه به فدراسیون جمهوری اسلامی ایران (کارت ملی فوتبال) جهت رده های مختلف از کمیته عضو گیری استعلام شود .
 3. واریز مبلغ …………………………… ریال بابت ورودیه مسابقات برای رده سنی …………………………………. به حساب هیات فوتبال به شماره ……………………………. و تحویل فیش مربوطه به کمیته اجرایی مسابقات .
 4. به تیم های قهرمان در رده های سنی مختلف ، جام قهرمانی ، مدال و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد .

ماده ۶ : نقل و انتقالات

 1. هر گونه نقل و انتقال بازیکنان بایستی بر اساس عقد قرارداد و آئین نامه نقل و انتقالات صورت گیرد .
 2. حداقل مدت قرارداد نیم فصل و حداکثر سه فصل می باشد ( قرارداد ها باید به پایان فصل منتهی شود ) .
 3. فرم قرارداد در ۳ نسخه تنظیم می شود که پس از ثبت و مهر و امضاء در دفتر هیات فوتبال جنوب شرق دارای اعتبار می باشد و در غیر اینصورت فاقد اعتبار بوده و قابل ارائه به هیچ مرجعی نیست .
 4. مربیان شاغل در باشگاهها در طول هر فصل مسابقات فقط مجاز به حضور در یک رده از باشگاه می باشند .
 5. چنانچه بازیکنی در هیچ یک از مسابقات رسمی یک فصل بازی نکرده و قراردادی نیز با هیچ باشگاهی نداشته باشد ، بازیکن آزاد محسوب می گردد .
 6. هر باشگاهی می بایست حداقل ۱۸ بازیکن قرارداد بسته و (مرحله اول) و در نیم فصل با مابقی بازیکنان ، سهمیه آزاد قرارداد منعقد کند به شرط اینکه لیست اسامی بازیکنان کامل نشده باشد .
 7. به هیچ وجه بازیکن از لیست حذف نخواهد شد ، مگر با تصمیم گیری کمیته فنی هیات فوتبال جنوب شرق .
 1. هر بازیکن در طول یک فصل فقط می تواند با یک باشگاه قرارداد منعقد نماید ، مگر اینکه به صورت فسخ قرارداد دو طرفه در نیم فصل به باشگاه دیگری انتقال یابد .
 2. باشگاهها موظفند از پذیرش و عقد قرارداد با مشمولان فراری و غایب خود داری نمایند و چنانچه قرارداد منعقد کنند از درجه اعتبار ساقط است .
 3. هر باشگاه می تواند با رعایت قوانین و مقررات حداکثر با ۴ نفر از اتباع خارجی منعقد نماید که در هر مسابقه حداکثر از ۴ نفر از آنان همزمان استفاده نماید .
 4. باشگاهها می توانند حداکثر تا سقف ۱۰ بازیکن از بازیکنان دو رده سنی پایین تر زیر مجموعه خود را که در مسابقات شرکت داشته باشند ، در رده سنی بالاتر استفاده نمایند . ( با ارائه کارت شرکت در مسابقات یک برگ قرارداد رده سنی پایین تر و ثبت در دفتر نقل و انتقالات ) .

تبصره : در رده سنی نونهالان که تیم ها فاقد زیر مجموعه هستند ، به شرط آنکه در سامانه هیات فوتبال ثبت نام نموده باشند ، می توانند از وجود ۵ نفر از بازیکنان زیر ۱۲ سال به عنوان سهمیه استفاد نمایند .

 1. هر باشگاه می تواند در طول نیم فصل اول با ۵ بازیکن فسخ قرارداد نماید و این نفرات را در مدت زمان نقل و انتقالات نیم فصل ، جایگزین نماید .
 2. با توجه به ماده ۲۴ آئین نامه نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال ، یک قرارداد به هیچ وجه قابل فسخ به صورت یکطرفه در طول فصل نمی باشد .
 3. در صورتی که باشگاه فاقد پروانه ثبت شرکت ها باشد ، امتیاز آن قابل نقل و انتقال نیست و حق حضور در مسابقات را نخواهد داشت .

ماده ۷ : موارد پیش بینی نشده

موارد پیش بینی نشده احتمالی در کمیته اجرایی و فنی مسابقات  مطرح و در صورت اتخاذ تصمیم به مورد اجرا گذاشته خواهد شد و تصمیم نهایی و پایان یافته است .

ماده ۸ : تصویب و اجرای آئین نامه

این آئین نامه در ۸ ماده توسط کمیته فنی هیات فوتبال جنوب شرق تنظیم و در تاریخ ………………… مورد تایید قرار گرفت و جهت اجرا به کمیته ها و باشگاهها ابلاغ گردید.

 عباس زواره

سرپرست هیات فوتبال جنوب شرق تهران

 

برچسب ها

جدول لیگ

#نام تيمبازيتفاضلامتياز
1استقلال000
2تراکتورسازی تبریز000
3پاس همدان000

ورود اعضاء
کمیته ها

:: کمیته آموزش

:: کمیته انضباطی

:: فوتبال ملی

:: کمیته داوران

:: کمیته بانوان

:: کمیته پیشکسوتان

:: کمیته اجرایی مسابقات

:: کمیته مدارس فوتبال

:: کمیته پزشکی

:: کمیته ثبت قراردادها

:: روابط عمومی

:: فرم های اداری